czwartek, 16 lutego 2017

Już jest Polonsky Speaking for Matura!


Pracowaliśmy, pracowaliśmy i pracowaliśmy. I wreszcie jest! Wraz z Karoliną Ostrowską-Wawryniuk przygotowaliśmy kolejnym podręcznik z serii „Polonsky for Matura”. Jest to „Polonsky Speaking for Matura”, czyli książka do kopiowania z zadaniami do matury ustnej z języka angielskiego na poziomie B1 i B2.
Po drodze było trochę przygód i zawirowań, lecz książka jest taka, jak sobie wymarzyliśmy. W czasie pisania trochę zyskała na objętości; obiecywaliśmy przynajmniej 100 stron, a wyszło 128. Do tego 10 zestawów egzaminacyjnych, a więc całość liczy 148 stron.
Książka jest zaprojektowana w ergonomiczny sposób, zapewniając wygodę kserowania i elastyczność pracy: oprawa spiralowana, aby dało się książkę rozłożyć na płasko; papier o wysokiej gramaturze, aby książka nie zużywała się szybko; kieszonka z tyłu na kolorowe zestawy egzaminacyjne.

Jak tak książka wygląda? Proszę zajrzeć na bloga English Freak, gdzie Ilona podzieliła się z nami pierwszę recenzją http://ilonapp.blogspot.com/2017/02/matura-ustna-z-polonsky-speaking-for.html

Gdzie można kupić?

Czy można obejrzeć podręcznik?
Zachęcam do obejrzenia przykładowej jednostki na Issuu. Osoby posiadające konto na tej stronie mogą również pobrać materiał i wykorzystywać go na swoich zajęciach.

https://issuu.com/polonsky/docs/polonsky_speaking_for_matura_task31

1 komentarz:

  1. Witam,
    Dziękuję za wzmiankę :) Muszę przyznać, że trzymając taką książkę w ręku napisanie recenzji było niezwykłą przyjemnością! Zalet jest bardzo wiele, ale wymienię 3 najważniejsze atuty: osobne karty egzaminacyjne, szeroka gama ćwiczeń i materiałów do kopiowania oraz niezwykle treściwe notatki dla nauczyciela :) Polecam wszystkim tym, którzy szukają publikacji przygotowującej do matury ustnej z języka angielskiego.
    Pozdrawiam,
    Ilona English Freak

    OdpowiedzUsuń