czwartek, 28 lipca 2016

Let’s Visit Poland


Wraz z Michałem Kolasą pracujemy nad tytułem, który ma stanowić zamknięcie serii podręczników „Let’s Visit”, czyli książce do kopiowania poświęconej Polsce.
Uważam, że taka publikacja jest bardzo potrzebna, gdyż coraz więcej podróżujemy i coraz częściej kontaktujemy się z osobami z innych krajów. Rozmawiamy z nimi o naszej ojczyźnie i często brakuje nam odpowiedniego języka, by przedstawić choćby najbardziej podstawowe fakty z naszej historii albo opowiedzieć o wspaniałym polskim jedzeniu.Przedsprzedaż
Przewidujemy, że książka ukaże się z końcem września 2016. Na Allegro trwa przedsprzedaż i można już złożyć zamówienie, aby cieszyć się podręcznikiem w promocyjnej cenie 49 zł (zwykła cena detaliczna to 79 zł).


Co znajdzie się w podręczniku?
Podręcznik „Let’s Visit Poland” będzie posiadał taki sam układ jak poprzednie książki z serii – każda z piętnastu lekcji mieści się na czterech stronach A4 i nadaje się świetnie do kopiowania.
W książce zamieściliśmy następujące tematy związane z geografią, historią i kulturą Polski:
1 The Geography of Poland
2 The Republic of Poland
3 The History of Poland
4 Animals and Plants of Poland
5 The Symbols of Poland
6 People of Poland
7 Polish Scientists
8 Polish Customs and Traditions
9 Polish Film-makers
10 Cracow
11 The Wawel Castle
12 Polish Food and Drink
13 Polish Writers and Poets
14 Andrzej Sapkowski
15 Polish Myths and Legends

Warto wiedzieć, że wszystkie teksty z podręcznika – a będzie ich trzydzieści – zostaną nagrane przez naszego firmowego „native speakera”, Russella Prestona, i znajdą się na dołączonej płycie CD Audio.

Czy można obejrzeć podręcznik?
Zachęcam do obejrzenia przykładowej jednostki na Issuu. Osoby posiadające konto na tej stronie mogą również pobrać materiał i wykorzystywać go na swoich zajęciach.

środa, 27 lipca 2016

„Ćmy” w antologii „City 3”


Kilka tygodni temu wydawnictwo Forma wydało kolejny zbiór opowiadań poświęcony miejskiej grozie pod tytułem „City 3. Antologia polskich opowiadań grozy”. Wśród 23 opublikowanych opowiadań w tomie znajduje się również moja historia, „Ćmy”.Jest to moje pierwsze pełnoprawne opowiadanie, jakie napisałem po wieloletniej przerwie. Mój debiut w „Nowej Fantastyce” miał miejsce w 1997 roku, a „Ćmy” skończyłem pisać w 2010 roku – jak łatwo policzyć, minęło trzynaście lat, zanim znowu poczułem potrzebę odezwania się. Nie byłoby jednak tego opowiadania, gdyby nie namowy Bartka Paszylka, który mobilizował mnie do pisania. Ta publikacja sprawiła mi dużą przyjemność, ponieważ „Ćmy” długo czekały na swoją kolejkę – do czasu wydania antologii „City 3” zdążyły się już ukazać „Lady” oraz „Skafander”, czyli historie napisane później.
W „Ćmach” przedstawiona jest historia fotografa amatora, który kupuje wiekowy aparat fotograficzny i stara się go wykorzystywać w swoim atelier. Co z tego wynika? Przeczytajcie sami…


Antologię można zakupić na stronie wydawcy: